Top Up
Budrockfest 2016
1 2 3 4 >>
Kapela    Votchi    působí    na    hudební    scéně    od    roku    1999.    Zaměřuje    se především   na   vlastní   tvorbu,   která   se   pohybuje   na   pomezí   progresivního   hard- rocku   a   art-rocku.   Kapela   předskakovala   takovým   rockovým   velikán?m,   jako Deep    Purple,    Whitesnake,    Nazareth,    Uriah    Heep,    Colosseum    a    mnoha dalším.    Pravidelně    koncertuje    na    velkých    letních    festivalech    a    klubových koncertech.   V   současné   době   vydala   novou   desku   "Out   Of   Jail"   ve   spolupráci s   americkým   producentem   Ianem   Keloskym.   Na   svém   kontě   má   čtyři   desky: Scary   Woman   (2002),   Unicorn   (2004),   New   Religion   (2008),   Out   Of   Jail   (2015) a    živé    DVD    Live    from    Lucerna    Musicbar    (2010).    Současné    obsazení    je následující:    zpěv:    Alex    McBeat    kytara:    Martin    Smejkal,    baskytara:    Pavel Bartoň,    klávesy:    Mirek    Mužík,    bicí:    Adrian    Ševeček,    příčná    flétna:    Petr Ackermann
Votchi
Kapela   Blamage   vznikla   v   roce   2003,   po   personálních   změnách   se   sestava ustálila   v   roce   2006   a   stejně   tak   se   ujasnil   i   hudební   žánr.   V   této   sestavě kapela   hrála   do   konce   roku   2009,   kdy   kapelu   po   dohodě   opustil   kytarák Tomáš Kuchta.   V   říjnu   2010   opustil   Blamage   i   kytarista   Pavel   Michálek   a   po   vzájemné dohodě    se    vrátil    kytarista    Tomáš    Kuchta,    který    přivedl    s    sebou    druhého kytaristu   Waltera   Kölbla   a   také   odchází   bubeník   Tomáš   Lapice   a   místo   něho nastupuje   do   skupiny   Hugo   Fischer.   Během   let   06   -   09   kapela   nahrála   3   CD (jeden   maxisingl   a   dvě   řadová   alba)   a   hrála   na   různých   festivalech,   soutěžích či   koncertech   po   ČR   a   Německu.   V   roce   2011   vydala   své   zatím   poslední album   Valkýra.   Odchází   kytarista   Walter   Kölbl,   který   se   chce   naplno   věnovat své   kapele All   The   Secret   Inside   a   nastupuje   mladý   kytarista   Robin   Kopřiva. A poslední   změna   opět   nastala   na   postu   bubeníka,   kdy   se   kapela   rozloučila   s bubeníkem Hugo Fischerem a nabrala talentovaného Jaroslava Roda.
Blamage
Nová generace melodického metalu! Precizní    muzikantské    výkony,    hitová    euforie    a    atmosférická    aura    kapely sevřená   ráznými   texty.Kapelu   založil   v   roce   2005   Ivoš   Mazourek.Po   třech letech   kapela   natáčí   první   album   Zaříkávač   hadů,   které   na   podzim   roku   2008 vychází. Album   příjemně   překvapuje   českou   metalovou   scénu,   navíc   je   kladně přijato i recenzemi. Během   jednoho   roku   se   prvotní   náklad   vyprodává.   V   roce   2009   kapela   vyráží na   turné   po   klubech   v   Česku   a   na   Slovensku.Následně   kapela   nahrává   druhé studiové   album Albert   Fish.Album   vychází   v   roce   2012.   Několikrát   se   objevuje mezi   nejlepšími   alby   za   rok   2012.   Stejně   jako   prvotina   Zaříkávač   hadů,   je   i album   Albert   Fish   kladně   přijato   recenzemi   a   fanoušky.   V   roce   2015   natáčí kapela třetí studiové album VooDoo, které vychází v květnu 2016. V rámci podzimního Voo Doo Tour kapela vzácně zavítá na Budrockfest .
Sagittari
Bloody Rose
Kapela   Bloody   Rose   z   Českých   Budějovic   vznikla   kolem   roku   2003   a   za řadou personálních proměn se ustálila v sestavě : Kamil Dráb,Vladimír Adigamov, Jirka Kejšar, Martin Przeczek,Jiří Kejšar ml. Během dlouhé cesty po klubech a festivalech stačili napáchat i několik CD v pořadí   :   Pocity   (CD   2004),   Bůh   Mě   suď   (CD   2005),BR3   (CD   2007),Like never   before   (CD   2009)   a   posledním   počinem   je   deska   nazvaná   Tajemství růže.      Skupina   svou   popularitu   určitě   pamatuje   jako      jízdu   na   horské   dráze   a zcela   nepochybně   v   paměti   a   srdcích   fanoušků   zůstává   velkým   dojmem comeback   po   tragické   nehodě,   která   skupinu   zasáhla   v   době   ,   kdy   jméno Bloody    Rose    viditelně    stoupalo.    Láska    k    hudbě    a    přátelství    nakonec navedlo   Ádu   a   Kamila   ke   společnému   rozhodnutí   kapelu      postavit   znova   na nohy. Bloody Rose byli součástí programu úspěšného prvního ročníku BRF.
Neutral
Dalším   tělesem   na   BUDROCKFEST   2016   se   stala   kapela   NEUTRAL,   která k   nám   dorazí   ze   vzdáleného   Uherského   Hradiště.   Neutral   patřili   k   hlavním trumfům   prvního   ročníku   BRF   a   sledoval   jsem   reakce   zhruba   90ti   procent těch,   kteří   se   ptali   kdo   to   jsou   ti   Neutral.Kapela   preferuje   zásadně   vlastní tvorbu   a   dodnes   mám   v   paměti   jak   v   zaujetí   skupina   udržela   fanoušky metalu   na   svém   prvním   vystoupení   v   Budějovicích   a   stejně   tak   nezapomenu přídavek   Fear   of   the   Dark   od   Iron   Maiden   jako   bonus   povedeného   koncertu a   opravdu   nepamatuji,   kdy   se   celá   Gerbera   zvedla   a   vzala   útokem   volná místa   v   kotli.Kluci   od   té   doby   ušli   další   kus   cesty   a   došlo   i   k   personálním změnám    v    sestavě    a    v    tuto    chvíli    stojí    těsně    před    vydáním    dalšího alba.Kapela   aktivně   koncertuje   a   objevuje   se   po   boku   českých   kapel   jako Arakain, Kreyson, Harlej a dalších.
Krypton
Protivínští   Krypton   nepochybně   musí   být   soukolím   akce,   jakou   je      (po   dvou letech   nazpět   )   Budrockfest,   protože   se   jedná   o   jednu   z   nejzkušenějších   a nejstabilnějších   kapel      v   okolí.   Ačkoliv   se   BRF   jeví   jako   festival   preferující hudební   skupiny   s   vlastní   tvorbou,   v   případě   Krypton   je   významnou   částí hudební   produkce   zaměření   na   hity   rock-metalových      světově   známých legend,   což   ovšem   jejich   vlastní   tvorbu   nezastíní,   ale   představí   skupinu takovou,   jak   se   na   pódiu   nejlépe   cítí   -   a   že   tahle   parta   umí   zvednout   lenochy se židlí  místní netřeba přesvědčovat. Mimo   vlastní   tvorby   skupiny   Krypton      se   připravte      na   velmi   výživnou   dávku pecek od Judas Priest, Motörhead, AC-DC, Kreator a dalších.
Chaos In Head
Z   Uherského   Brodu   na   Budrockfest   dorazí   velmi   zajímavá   kapela,   která   v posledním roce zaznamenala celkem slušný úspěch v soutěži Czechparáda na   TV   Rebel.   Kapelou   prošla   v   historii   celá   řada   osobností   za   hlavním mikrofonem a v tuto chvíli se kluci pyšní novou zpěvačkou Markett. Parta   ještě   v   jiním   složení   projevila   zájem   vystoupit   na   BRF   už   před   dvěma lety,    avšak    tehdy    se    již    do    programu    nevešla.    Možná    tento    čas    je    pro čskobudějovické publiku stejně jako pro kapelu mnohem příhodnější. Chcete-li   vidět   v   Českých   Budějovicích   CHAOS   IN   HEAD   poprvé   naživo, pak je Budrockfest tou nejlepší příležitostí.
Kapela   z   Jindřichovo   Hradce   působící   na   hudební   scéně   už   25   let   je   zcela     jasným      pojmem   především   v   jižních   Čechách.   Koncertují   však   s   nemalým zájmem      i   mimo   hranice   kraje.   Na   svém   kontě   mají   několik   studiových   alb,   ze kterých   se   zrodila   řada   žádaných   hitů.   Od   svých   prvopočátků   a   náchylnosti   k hitům   od   AC   DC   si   kapela   zvolila   vlastní   směr   s   vlastní   tvorbou   a   zahájila   tak úspěšnou   cestu      k   posluchači   a   popularitě.   Nastřádala      řadu   zkušeností      a     koncertovali  například po boku skupiny Kabát. Do   Gerbery   přivezou   fanouškům   to   nejlepší   ze   své   kariéry   a   v   rámci   oslavy pětadvacatého výročí od vzniku si to s vámi parádně užijí....
Tlustá Berta
Chaos In Head
StoneHills
Vodňanská   skupina   StoneHills   dávno   není   neznámým   tělesem   a   jejich   cesty hudebním    světem    od    roku    2010    daly    kapele    především    zkušenosti    a napomohly    vyformovat    cestu.    Klubové    zastávky    v    kalendáři    vystoupení zavlaječkovaly   už   řadu   měst   v   zemi   České   a   od   roku   2013   se   jméno   kapely začalo objevovat i na několika festivalech. StoneHills odtartují Bubrockfest 2016 !
Dvouletá   pauza   střídavě   znamenala   BRF-ano   a   BRF-ne   .   Zjara   roku   2016   se   nějak   zcela náhle   vrátila   chuť   a   během   několika   dní   vznikl   program   na   říjen.   Do   Gerbery   se   sešlo   asi tolik   lidí,   kolik   se   od   události,   jakou   BRF   je   očekává   .   Skoro   jako   by      všechny   ty   předešlé rány   byly   zahojeny   a   snad   jen   dodat,   že   se   neplakalo   ani   zvlášť   neslavilo.   Prostě   jen   byly věci   tak,   jak   mají   být   a   nevnikly   ani   tak   neosvědčený   představy,   že   napříští   rok   by   se   mohlo udělat   něco   většího.   Nějak   tak   zřejmě   má   BRF   vypadat   a   měnit   jeho   rozměr   nebo   nastavit     jeho pravidelnost , s tím už se nějak nepočítá :-) Možná   i   z   toho   důvodu   bez   zbytečných   závratí   jsem   se   rozhodl   v   roce   2017   Budrockfest nepořádat   v   jiný   termín,   než   právě   desátý   měsíc   v   roce,   abych   se   tak   vyhnul      říjnovému koncertu   skupiny   Kabát,   jehož   Tour   v   tomto   termínu   zasáhlo   Č.Budějovice.   Možná   o   to zvědavější všichni budeme na rok 2018, kdy Budrockfest právě v říjnu proběhne.
Budrockfest 2016
Aktuality program historie kapely vstupenky kontakt ROCK            METAL H U D E B N Í    P R O D U K C E VSTUP NA STRÁNKY